Meist

 

    Kuidas kõik alguse sai?

      Tre alustas tegevust pidude korraldamisega aastal 2000. Ametlikuks alguskuupäevaks loetakse 4.02.2000 mil  Harjumaal, Oru Mõisas asunud Rahvamajas toimus pidu, mille plakatil oli  esmakordselt kasutatud Tre nime, tol ajal nimetusena Tre & Co. Tre tähistas korraldustiimi ja Co meiega kaasas liikunud sõpruskonda,  kes igal peol kohal oli. Sama seltskond oli enne Tre nime kasutusele võtmist aastajagu päevi korraldanud pidusid ka Oru koolis ning korra ka Oru keskuses asuvas suures viljakuivati hoones.

  Orust liikus pidude korraldamine edasi Raplamaale. Esialgu naaberküladesse ja valdadesse: Kuimetsa, Juuru ja Rapla. Edasi arenes asi järjest kiiremini, soetasime heli- ja valgustehnikat ning jätkus uute kantide avastamine. Kuna noortel puudusid paljudes kohtades kohalikud entusiastid, kes sarnaseid sündmusi nii suurejooneliselt korraldaksid, toimusid Tre peod varsti üle vabariigi, erinevate alevite ja maakonnalinnade kultuuri ja rahvamajades Abja-Paluojast - Tamsaluni või Märjamaalt - Põltsamaani.

   Rahvast käis palju ja saalid olid puupüsti täis. Täna tundub uskumatuna, et paari kuu tagant Rapla, Paide või hoopis Võrumaa pisikese küla Koblea kultuurimajas toimuvale diskole koguneks 600-700 noort kogu ümbruskonnast. ("kultrapeod" tähendasid siis noortele midagi teistsugust kui täna toimuvad noortekeskuste või ööklubide üritused - puudus sotsiaalmeedia ja suhtlus käis näost näkku ning suur osa uutest tutvustest sõlmiti sellistel üritustel). Lisaks kultuurimajadele korraldas Tre suvehooajal aina enam sündmusi väiksemate Eesti linnade Lauluväljakutel. 

       Noortele suunatud kultuuri- ja rahvamajapidude ajastu lõppes Eestis koos 2000ndate esimese kümnendiga. Põhjuseks sotsiaalmeedia järjest laiem levik ja noorte arvu vähenemine maapiirkondades. Samal ajal lõpetas Tre tegevuse antud valdkonnas ja keskendus suuremate sündmuste korraldamisele, seetõttu tulid asjade loomuliku jätkuna suuremad suvised kontserdid ja peod lauluväljakutel, peod spordihallides ning hoogu sai juurde 2007. aastal alanud regulaarne pidude korraldamine Läti kultuurimajades ja ööklubides, kus rahvast endiselt ka maapiirkondades rohkem liikus. Lisaks meiega seotud diskoritele, on Tre pidudega oma karjäärile tuule tiibadesse saanud mitmed tuntud Eesti plaadikeerutajad või tänased peokorraldajad. 

Tänapäev ja tulevik.

Tänasel päeval on Tre põhitegevusala suvekontsertide ja -pidude korraldamine. Lisaks on omaette ettevõtmisena kasvanud kunagisest pidude ja diskorite tegevusest Tre Raadio, mille kohta saab täpsemat infot kodulehelt www.treraadio.ee 

Rõõm on meie tänastel kontsertidel ja suvepidudel näha teiste hulgas ka samu inimesi, kes käisid meie diskodel 15 või rohkem aastat tagasi. Kui palju noori Tre pidude või raadio kaudu omavahel tuttavaks on saanud, hiljem abiellunud või lapsi saanud ei ole me kokku jõudnud lugeda, aga igal juhul on neil kunagistel noortel sageli näiteks suvekontsertidel käies juba oma lapsed kaasas.