Renate - Suveõhtud
Kapriiz - Anda end
Renate - Ping-PongLauljatar Renatel ilmus luulekogu "Elumäng"


Hele-Kai Valtenebrg - 11.12.2014 16:16

Laulja ning laulukirjutaja Renate Saluste andis välja oma esimese luulekogu, mis kannab pealkirja "Elumäng". 

Renate rääkis Tre.ee muusikauudistele järgmist: "Luulekogus on kokku 35 luuletust ning sinna on koondatud valik minu viimase nelja aasta loomingust. Paljud mu laulud saavad alguse just sõnadest, kuid siiski jääb suur osa loomingust sahtlipõhja. Olengi siia luulekogusse koondanud kirjutised, millest enamus avalikuse ette jõudnud pole."

Oma luulepisiku on lauljanna saanud oma emalt, kes tänaseks juba kaks luulekogu ka avaldanud on.

“Esimesed kirjutised tegin umbes kaheksa aastaselt, kuid intensiivsemalt hakkasin kirjutama siis, kui sain võimaluse oma laule ka stuudios salvestada - see oli justkui tõukeks minu loomingule. Olin siis 15.”, lisas lauljatar.

Küsimusele, mis teemad teda enim puudutavad ning mis omakorda kirjutama panevad, vastas Renate: “Viimasel ajal olen näiteks palju kirjutanud talvest, jõuludest, kuid enamasti panevad mind kirjutama erinevad tunded, mis tahavad välja saada."

Kas Renate peab ennast lauljatariks, poetessiks või hoopis laulvaks poetessiks, vastas ta: “Kuna kirjutan oma laulud ise, siis kindlasti koguneb ka edaspidi sahtlisse palju materjali, mis jäävadki luuletusteks, seega ei välista ma, et kunagi veel mõne luulekogu välja annan. Südamele kõige lähedasem on aga laulmine ning laulude kirjutamine, seega rohkem näen end lauljana, kuid kuna need kõik asjad on omavahel seotud, siis vast olen ka natuke poetess”.

Renate luulekogu “Elumäng” on müügil üle Eesti Apollo raamatukauplustes ning internetis www.apollo.ee/elumang.html

Renate tegemistel saab silma peal hoida: www.facebook.com/RenateOfficial


VANEMAD UUDISED