Renate - Suveõhtud
Kapriiz - Anda end
Renate - Ping-PongJÕULUSAHINAD koos lauljatar Renatega


Hele-Kai Valtenberg - 23.12.2014 13:39

 

Kellega tegu?

Renate Saluste on eesti laulja, helilooja, luuletaja. 2009. aasta lõpus algas tema koostöö Tre plaadifirmaga ning esimene singel jõudis müügilettidele 2010. aastal. Tema tuntumad laulud on "Stiihia", "Vajan Sind", "Põlen Seest", "Kuues Meel" ja "Vii Mind Endaga".

 

Kas sul on kombeks jõule tähistada ning kui jah, siis kuidas?

Jah, jõule tähistame iga aasta ning üldiselt sugulaste seltsis. Tavaliselt on meil mitu istumist: pere seltsis ning siis suurem istumine vanaema juures koos sugulastega. Teeme alati mõnusa-hubase olemise, sööme head-paremat, jutustame elust ning jagame kinke/laulame/loeme luuletusi.

 

Kas perekeskis on jõulude ajal sinu ülesandeks kõikide jõululaulude eestvedamine ning eesrindlik ettekandmine?

Tavaliselt olen mina peres kõige häbelikum. Viimastel aastatel olen hakanud ka rohkem just nimelt laulma, kuid varasemalt olen lunastanud oma kingipaki klaverit mängides.

 

Kas Eesti rahvuslike jõulutoitude hulgas on midagi sellist, mille sa oma jõululaualt kindlasti välja jätad ning mis on see, mis seal kindlasti olema peab?

Praegu ei tulegi meelde midagi, mis välja jätaks. Jõulud on ainuke aeg, kus luban endale üle söömist :D Kindlasti võiks laual olla part/hani.

 

Kui sul oleks võimalik, (sel imesid täis päeval ehk jõululaupäeval) olla terve ühe päeva keegi tuntud muinasjututegelastest, siis kes oleks sinu valik?...?

Ausalt öeldes ma ei oskagi vastata. Ma arvan, et ma isegi ei tahaks keegi teine olla. Jõulud on nii ilus ja armas aeg, et ma sooviks olla sel ajal kindlasti mina ise ja olla oma lähedaste inimeste seltsis.

 

Kui sul palutaks nüüd ja kohe kirjutada üks jõululaul - kas see oleks pigem unistav ja nukker või kajaks seal rõõm. Ehk siis - kas suunaksid oma laulu pigem lastele või hoopis üksikutele romantikutele?

Olen sel aastal kirjutanud kusjuures nii mõnegi jõululaulu - mõni neist on olnud selline nostalgiahõnguline, kust kajab vastu justkui minu lapsepõlv, kuid olen ka selliseid laule kirjutanud, mis on pigem jõuluromantika-hõngu. Ma ei teagi, kumb mul nüüd kohe sulest tulema hakkaks, aga usun, et see oleks kindlasti rõõmsa/positiivse sõnumiga.

 

Oled sa kunagi sattunud jõuluvana rolli? Kuidas läks?

Kas otseselt jõuluvana, aga olen olnud korduvalt jõuluvana saadik/päkapikk, kes pakilunastajaid enda juurde kutsub ning palub neil midagi esitada. Mitu aastat kogemust juba selja taga, arvan, et olen nüüd professionaal :D Siiamaani on hästi läinud.

 

Mis võiks olla sinu läbi aegade kõige lemmikum jõululaul?

Arvan, et see oleks üks minu enda kirjutatud laul, kuid kahjuks ei saa ma hetkel veel selle nime öelda. Loodetavasti uue aasta lõpus kuulete! Kui aga rääkida teiste artistide lauludest, siis mulle meeldivad näiteks "Talve Võlumaa" ja "Talveöö" Karavani esituses.

 

Mille poolest erinevad Sinu lapsepõlvejõulud praegustest jõuludest?

Arvan, et väga palju ei erinegi. Võrreldes lapsepõlvega teen nüüd lihtsalt ise ka teistele kinke.

 

Kas oled pigem piparkoogi või hapukapsa inimene?

Pigem hapukapsa, piparkooke ma väga ei söö, aga mulle meeldib neid glasuurida!

 

Milline on sinu peamine uue aasta lubadus, mille kindlasti täita soovid?

Ma pingutan selle nimel, et ma ei jätaks kooliasju viimasele minutile :D

 

Mis oleks sinu soov Tre Raadio kuulajatele jõuluajaks ning uueks aastaks?

Soovin kõigile rahulikke, südamlikke jõule! Hoidke oma lähedasi ning kui muidu elu möödub meist kiires tempos, siis soovitan Teil selleks ajaks võtta aeg maha ning lihtsalt nautida seda kaunist aega!

 

Palun lisa ka, millised on sinu heli-loomingulised plaanid ja mõtted uueks aastaks?

Uuel aastal tahan kindlasti valmis saada oma uue albumiga, mis hakkab kandma nime "Teekond Hingeni". Uue aasta alguses on tulemas ka uus singel koos muusikavideoga ning aasta lõpu poole tahan saada stuudios valmis oma esimese omaloomingulise jõululauluga.

 

Lugu, mida Renate jõuluajal alati ise kuulab ning ka teile soovitab: 

 

 

Kuula ka Renate enda lugu "Vajan Sind"

 


VANEMAD UUDISED