RENATE

Renate on pärit Järvamaalt, Albust, sündinud 31. märtsil 1994.
Kuidas kõik algas?
Muusikaga on Renate tegelenud väiksest peale - 8 aastaselt alustas neiu klaveriõpinguid ning praeguseks on ta klaverit mänginud 11 aastat. Laulnud on Renate samuti kaua, kuid tõsisemalt hakkas sellega tegelema 2007. aastal, kui eraõpetaja käe all laulmist õppima asus.
Mis edasi sai?
2008. aasta detsembris hakkas Renate laadima oma Youtube'i kontole tuntud lauludest tehtud klaverivideoid. Tänu Youtube'ile leidsid Renate Tre tiimi liikmed ning 2010. aastal kutsuti ta stuudiosse. Esialgu arvas ta, et peab tulema klaverit mängima, kuid kui Tre eestvedaja Siim Pohlak temaga ühendust võttis, selgus, et teda oodatakse stuudiosse hoopis laulma. Renate valmistas mõned lood laulmiseks ette ja kõik läks hästi ning sealt algas ka koostöö. Sel ajal alustas neiu ka muusika kirjutamisega ja nii on see tänaseni, et oma lugudele kirjutab ta tekstid ja viisid ise. 2010. aasta alguses ilmusid tema esimesed lood „Paanika“ ja „Sõnu Pole Vaja“. Kuna tol ajal oli noorte seas populaarne jumpstyle/hardstyle muusika, siis esimesed laulud olid selles stiilis. Varsti aga otsustati produtsentidega, et katsetatakse ka teisi muusikastiile - ilmus dnb mõjutustega „Hasart“ ning 2011 aastal laulud „Vii Mind Endaga“, "Tantsime Veel" ja "Koopia".

2012. aasta populaarseim lugu Renatelt oli „Põlen Seest“, mis jõudis ka raadiojaamade aastaedetabelitesse (R2 aastahitt #33, Power Hit Radio #16 ning Tre Raadios #4). 2012. sügisel hakati salvestama uut materjali ja 31. mail 2013 ilmus Renate esimene kauamängiv „Teispoolsusest“. Albumilt on pärit ka laul „Stiihia“, mis oli Eestimaa tantsupaikades ja raadiotes 2013. aasta suve populaarseim kodumaine tantsuhitt. Ühtlasi oli see ka 2013. aastal Eesti lugudest Youtube'is vaadatavuselt neljandal kohal. Jaanipäeva paiku ilmus suvine "Liblikas". Sügisel tuli välja „Kuues Meel“ millele filmiti 2013. aasta augustis ka muusikavido. "Kuues Meel" ning "Stiihia" jõudsid 2013. aasta R2 Aastahiti edetabelis vastavalt kohtadele 37 ja 5.

2014. aasta algas uue singliga "Teekond Hingeni" ning mai alguses lauluga "Vajan Sind", mis oli 2014. aasta maikuus Eesti vaadatuim muusikavideo ning jõudis mitmete Eesti raadiojaamade edetabelitesse. Sügisel ilmus singel "Komeedid" koostöös Põhja-Tallinna räppari Kenitoga. 2014. aasta lõpus andis Renate välja ka oma esimese luulekogu "Elumäng", kuhu on koondatud noore lauljatari loomingu paremik aastatel 2012-2014.

2015. aastal ilmusid laulud "Dilemma", eestikeelne versioon laulust "Ola Ola" ning koos muusikavideoga laul "Egoist". Suve alguses ilmus Renate teine album "Teekond Hingeni". Septembri alguses ilmus Renate uus laul "Katkised Inimesed", kus teeb kaasa ka räppar Scardoff.

2016. aasta veebruaris andis Renate välja isamaa hõngulise loo "See Maa". Juuli alguses ilmus Renatelt taas tantsumuusikat - laul "Tsunami", mis on fännide poolt hästi vastu võetud. Peale kümne kuust pausi on Renate taas alates 2016. aasta jaanipäevast lavalaudadel. 2017. aasta aprilli lõpus ilmus Renatelt värske laul "Suveõhtud", mis leidis kiiresti tee kuulajateni.