EIKO & AVE ALTMÄE

Raplamaalt pärit Eiko ja Ave Altmäe on õde-vend, kes tegelevad koos laulmise ja lugude kirjutamisega.
Kuidas kõik algas?
Laulmisega on nad tegelenud juba väikesest saadik. Oma haridus- ja laulmisteed alustasid nad E. Vilde. nim Juuru Gümnaasiumis. Kooliajal käisid nad kõikvõimalikud koorid ja laululaagrid läbi. Avel oli ka oma tüdrukuteansambel. Solistidena võtsid nad osa erinevatest kohalikest lauluvõistlustest. Muusikaga tõsisemaid suhteid hakkasid nad looma umbes 6 aastat tagasi. Eiko hakkas huvi tundma räppimise vastu ning pani seejärel õe laulma tausta ja lugude refrääne. Muusikahuvi kasvades sai Ave eratunde hääleseade õpetajalt.
Mis edasi sai?
2011. aasta alustasid Eiko ja Ave Altmäe koostööd Tre'ga. Esimene singel "Ootan" ilmus 2011. aasta märtsis, mis osutus üllatavalt populaarseks. Loo video jooksis sageli muusikakanalis "Seitse" ning sai ära märgitud Europopped muusikablogi poolt. Loo sõnad kirjutas Ave ja muusika lõi Eiko. 2012. aastal ilmusid singlid "Las Ma Laulan" ja "Sina". 2013. aasta alguses valmis "Kõrgemal Pilvedest". Järgmine singel "Koos Sinuga" näitab kõige rohkem, milline nende muusikaline suund praegu on. 2014. aasta alguses ilmus neil laul "Ei Anna Alla". Järgmisena ilmus 2014 aasta augustis singel "Quasimodo" ning aasta lõpus laul "Muuta Mind Ei Saa".

2015. aastal ilmus noortel laul "Mu Relvituks Teed". Peagi on oodata ka uut materjali.

Kõik lood sünnivad hetke emotsioonidest, spontaanselt. Ideed viivad nad ellu koos. Hetkel panevad nad kokku oma debüütalbumi materjali. Mõlemad on valmis panustama muusikale nii palju kui võimalik - armastus muusika vastu on neid saatnud väikesest saadik ja muutnud venna õe suhte veelgi erilisemaks!


/ YOUTUBE / BLOGI /